Prima pagină  »  Contacte
Contacte


Consiliul raional Strășeni

Adresa: municipiul Strășeni

              strada Mihai Eminescu, 28

Adresa electronică: consiliulraional@crstraseni.md

Zile de audienţă a cetățenilor - în fiecare zi de luni a lunii curente, 1400 - 1700

Telefon: 0237-2-36-30, 0237-2-20-58

 

Aparatul președintelui raionului Strășeni

Tamaciuc Pavel

Președinte al raionului

2 20 56

 301

Ursu Ion

Vicepreședinte al raionului

2 36 25

 201

Croitor Vladislav

Vicepreședinte al raionului

2 27 50

 101

Tabacari Anatolii

Vicepreședinte al raionului

 

202

Rusu Nina

Secretar al Consiliului raional

2 20 57

303

Fisticanu Mihail

Arhitect-șef

2 25 08

207

Osnaci-Cotoneț Iana

Specialist principal

2 20 48

305

Dragoman Oleg               

Specialist principal

2 20 48

305

Radu Tatiana

Specialist superior

2 20 48

305

Serviciul resurse umane

Stati Natalia   

Specialist principal

2 79 09

304

 

Gobja Veronica

Contabil-șef

2 79 10

314

Sîrbu Galina

Specialist principal

2 81 44

317

Serviciul arhivă

Jalba Evelina

Șef serviciu

2 26 01

311

Avornic Viorelia

Specialist superior

2 26 01

311

Serviciul managementul documentelor, protocol, audiență

Sîrcu Ina

Șef serviciu

2 36 30

300

Mîrzac Petru

Tehnician superior

2 20 48

300

Serviciul transport și gospodărie

Hedea Rodion

Șef serviciu

2 79 05

307

Budu Valentin

Inginer

2 79 05

307

Serviciul juridic

Malic Ion

Specialist principal

2 79 11

306

Direcția finanțe

Manoli Vera

Șef direcție

2 24 67

309

Delimarschi Raisa

Contabil-șef

2 79 23

308

Secția elaborarea și administrarea bugetului

Schirliu Valeria

Șef serviciu

2 81 45

315

Costriba Natalia

Specialist principal

2 81 45

315

Caraman Lucia

Specialist principal

2 79 45

310

Calmîș Victoria

Specialist superior

2 79 45

310

Direcția economie și infrastructură

Calmîș Irina

Specialist principal

2 79 04

214

Bobeica Adrian

Specialist principal

2 79 04

203

Baltag Silviana

Specialist principal

2 79 06

210

Harea Emilia

Specialist principal

2 24 89

215

Uscatu Lucia

Specialist principal

2 79 11

306

Secția construcții, urbanism și infrastructura drumurilor

Sîrbu Nicolae

Șef secție

2 79 08

204

Ionașcu Dina

Specialist principal

2 24 89

215

Ursu Viorel

Specialist principal

2 79 06

210

Tabacari Nicolae

Specialist principal

2 79 04

214

Serviciul agricultură, relații funciare, cadastru și patrimoniu

Borș Valeriu

Șef serviciu

2 28 38

203

Șaitan Mihail

Specialist principal

2 28 38

203

Budu Nicolae

Specialist principal

2 28 50

312

Direcția generală educație și cultură

 

Șef direcție generală

2 27 48

205

Danaci Cristina

Specialist principal

2 81 64

205

Direcția politici educaționale și management

Ampava Ion

Șef-adjunct

2 21 70

205

Mititelu Tudor

Specialist principal

2 81 60

208

Costin Tamara

Specialist principal

2 81 60

207

Pînzari Savelie

Specialist principal

2 81 60

208

Cotelea Eudochia

Specialist principal

2 81 59

206

Trifan Aurelia

Specialist superior

2 81 59

206

Țurcanu Alina

Specialist principal

2 28 63

207

Serviciul management al resurselor umane

 

Serviciul economico – financiar

Sturza Zinaida

Șef serviciu

2 32 43

215

Serviciul management al curriculumului și formarea profesională

Perepelicinîi Eleonora

Șef serviciu

2 81 63

209

Moraru Valentina

Specialist superior

2 81 59

209

Draguțan Anghelina

Specialist superior

2 81 63

209

Osadcii Tatiana

Specialist

2 81 63

209

Serviciul contabilitate

Oprea Zinovia

Contabil-șef 

2 81 62

112

Vladicescu Natalia

Contabil principal

2 21 31

113

Poznei Valentina

Contabil principal

2 21 31

113

Aprodu Axenia

Contabil principal

2 21 31

113

Braghiș Marina

Contabil principal

 

200

Petrașcu Maria

Contabil superior

2 21 31

113

Banu Stela

Contabil principal

2 21 31

113

Calmîș Tatiana

Contabil superior

 

200

Sîrbu Lucia

Contabil superior

2 21 31

113

Secția cultură, turism, tineret și sport

Schirliu Vera

Specialist principal

2 79 07

216

Anton Tudor

Specialist principal

2 81 43

217

Zarea Natalia

Specialist principal

2 81 43

217

Maico Natalia

Specialist principal

2 81 43

217

Serviciul raional de asistență psihopedagogică

Bictaghirov Tatiana

Șef  serviciu

2 40 74

 

Boțan Elena

Pedagog educație preșcolară

2 40 74

 

Axentii Svetlana

Psiholog

2 40 74

 

Mîndrescu Veronica

Psihopedagog

2 40 74

 

Gorbuleac Ludmila

Logoped

2 40 74

 

Centrul Raional de Tineret Strășeni

Darangiu Alina

Director

 

 

Direcția generală asistență socială

Cobzac Cleopatra

Șef direcție generală

2 25 48

109

Ciocan Inga

Șef-adjunct direcție generală

2 81 42

102

 

Secretar

 

100

Serviciul financiar-administrativ

Sîrbu Tatiana

Șef serviciu, contabil-șef

2 79 03

106

Samoilă Elena

Contabil principal

2 79 03

102

Serviciul protecția persoanelor în etate și cu dizabilități

Ciochină  Larisa

Specialist principal

2 81 42

102

Paraschiv Viorica

Specialist superior

2 81 42

102

Serviciul protecția copilului și familiei

Jereghi Tatiana

Specialist principal

2 32 07

105

Filip Ana

Specialist

2 32 07

105

Serviciul prestații sociale

Cobileanschi Carolina

Șef serviciu

2 81 42

102

Grecu Svetlana

Specialist principal

2 81 42

102

Serviciul resurse umane

Rusu Liliana

Șef serviciu

2 31 07

108

Servicii pe lîngă Direcția generală asistență socială

Serviciul asistență socială comunitară

Stamati Natalia

Șef serviciu

2 23 58

107

Serviciul de îngrijire socială la domiciliu

Cobzac Liliana

Șef serviciu, felcer-protezist

2 23 58

109

Serviciul social ,,Asistență personală’’

Zgardan Olga

Șef-adjunct serviciu

   2 79 03

108

Cortac Liliana

Șef-adjunct serviciu

   2 79 03

108

                  Serviciul social ,,Asistență parentală profesionistă’  

Verlan Tatiana

Asistent social    

 

 

 



Prima pagină  »  Contacte

STRĂȘENI ÎN IMAGINI
Vezi galeria foto
© 2021 Consiliul Raional Strășeni - Republica Moldova
Toate drepturile rezervate
Design și programare de Andrei Madan

 

PAGINA ÎN SUS

Total vizitatori unici: 942354   Total ieri: 411   Total azi: 309