Stimați angajați ai Poliției,
Cu ocazia aniversării a 26 de ani de la formarea Poliției Naționale a Republicii Moldova, vă adresez sincere urări de bine, sănătate și prosperitate.
În această zi de sărbătoare, vă doresc să aveți parte mereu de multă putere de muncă pentru a obține în viitor succese remarcabile. Suntem conștienți de faptul că munca depusă de dumneavoastră nu este deloc ușoară dar implică riscuri foarte mari zi de zi, fapt pentru care vă doresc ca profesionalismul, devotamentul și curajul să fie valorile de bază la îndeplinirea sarcinilor de serviciu.
Poliția este una dintre instituțiile fundamentale ale statului, iată de ce încrederea și siguranța cetățenilor trebuie să fie lucrurile care să primeze în activitatea dumneavoastră. Sunt convins că întregul efectiv polițienesc va depune în continuare toate eforturile la prevenirea infracțiunilor, a contravențiilor și la menținerea ordinii publice.
Asociez acestor gânduri convingerea unei bune colaborări, urându-vă succese, scopuri împlinite pe plan profesional, sănătate și numai bine.
Cu respect,
Preşedintele raionului Străşeni,
Mihail POPA
17.06.2026
17.06.2026
16.06.2026
15.06.2026