Stimați juriști,
Tradițional, la 19 octombrie este sărbătorită Ziua Juristului, instituită prin Decretul Președintelui Republicii Moldova nr. 1692 din 11.10.2000.
Este un bun prilej de a vă mulțumi pentru munca depusă și de vă adresa sincere felicitări și urări de bine. Apreciem aportul dumneavoastră adus la edificarea și consolidarea statului de drept, apărarea demnității și a libertăților omului și vă îndemnăm ca dreptatea și adevărul să fie valorile de care să vă călăuziți și în continuare în realizarea sarcinilor de serviciu.
Vă doresc multă sănătate și noi forțe la realizarea cu succes a planurilor de viitor, pace și bunăstare în familii!
Cu respect,
Preşedintele raionului Străşeni,
Mihail POPA
11.06.2026
10.06.2026
10.06.2026