La data de 18 mai curent, președintele raionului, dl Mihail Popa, împreună cu vicepreședintele raionului, dl Nicolae Budu, cu reprezentanți ai SA ,,Drumuri Strășeni” s-au deplasat în teritoriu unde au loc lucrări de reabilitare a drumurilor. Scopul vizitei a fost monitorizarea lucrărilor la anumite porțiuni de drum, reparate din bugetul raional, notificarea și rezolvarea problemelor apărute ulterior.
17.06.2026
17.06.2026
16.06.2026
15.06.2026